جمعيت زیبایی سرگرمی سرگرمی هزار و یک شب

جمعيت: زیبایی سرگرمی سرگرمی هزار و یک شب عاشقانه ها

گت بلاگز اخبار اجتماعی کلید روحانی توییتر را باز می‌کند؟

در حالی که به علت تجربه‌های پیشین در برخورد با شبکه‌های اجتماعی، مردم دلواپس دائمی شدن فیلتر اینستاگرام و خبر رسان تلگرام بودند، ولی با دستور رئیس‌جمهوری برطرف

کلید روحانی توییتر را باز می‌کند؟

کلید روحانی توییتر را باز می کند؟

عبارات مهم : تلگرام

در حالی که به علت تجربه های پیشین در برخورد با شبکه های اجتماعی، مردم دلواپس دائمی شدن فیلتر اینستاگرام و خبر رسان تلگرام بودند، ولی با دستور مدیر جمهوری برطرف فیلتر اتفاق افتاد؛ حسن روحانی باز هم راجع به باز شدن شبکه هایی که در دولت های قبلی فیلتر شده است بودند گفت: کلید دولت یازدهم نتوانست آن را باز کند، ولی امیدواریم کلید دولت دوازدهم بتواند این کار را بکند.

به گزارش ایسنا، مدیر جمهوری شب گذشته در برنامه ای تلویزیونی به محدودیت های ایجادشده جهت اینترنت اشاره کرده و در توضیح این عنوان که آیا با وجود تاکید بر اینکه دست وزیر روی دکمه فیلترینگ نمی رود، این اتفاق افتاد، گفت: اگر این فضا جهت چند روزی محدود شد بعضی در اذهانشان این بود که این بهانه ای بوده است که این فضا را جهت هر لحظه ببندیم، ولی این گونه نیست. هر چیزی ممکن است در یک مقطعی به علت اضطرار انجام شود، ولی مهم این است که دائمی نشود. البته که باید از اخلاق و ایمان مردم هم در این زمینه حفاظت شود.

کلید روحانی توییتر را باز می‌کند؟

وی در پاسخ به پرسشی در زمینه محدودیت های اعمال شده است در اینترنت و اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … مانند توییتر از سویی و استفاده اکثر مسوولان از این فضا از سوی دیگر و تناقض این اوضاع اظهار کرد: اشکال شما به نظر من اشکال واردی است و ما در حد توانمان در دستگاه مجریه تلاش خود را انجام داده ایم که این فضا جهت مردم بازتر باشد.

روحانی در ادامه با بیان اینکه بعضی از این فضاها قبل از دولت یازدهم بسته شد، افزود: کلید دولت یازدهم نتوانست آن را باز کند، ولی امیدواریم کلید دولت دوازدهم بتواند این کار را بکند. البته شما می دانید که دولت یازدهم و دوازدهم چه زحمت هایی جهت این فضای آزاد و حفظ آن جهت مردم کشیده هست. انشاللـه همه مسوولان با همکاری یکدیگر هم این آزادی را تضمین می کنیم، هم اینکه نگرانی مردم در زمینه اخلاق و فرهنگ جامعه و نسل جوان مرتفع شود.

در حالی که به علت تجربه‌های پیشین در برخورد با شبکه‌های اجتماعی، مردم دلواپس دائمی شدن فیلتر اینستاگرام و خبر رسان تلگرام بودند، ولی با دستور رئیس‌جمهوری برطرف

وعده آزادی و عدم محدودیت در اینترنت همواره یکی از درخواست های مردم بوده است و حسن روحانی هم در نخستین دوره ریاست جمهوری خود و نیز در وقت تبلیغات جهت شروع دومین دوره، همواره به آن تاکید داشت. اینکه قرار نیست مانند دولت های قبلی اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … فیلتر شوند و فیلتر بمانند.

شاید گزینش یک وزیر جوان جهت حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات یکی از بااهمیت ترین گام ها جهت تحقق وعده های مدیر جمهوری باشد. کمااینکه محمدجواد آذری جهرمی هم از ابتدای نشستن بر مسند وزارت بر لزوم آزادی در اینترنت تاکید داشته و ایستادگی در برابر فناوری و پیشرفت در این عرصه را منطقی نمی داند.

اگر چه فیلترینگ اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … از شبکۀ اجتماعی فیس بوک و توییتر و خبر رسان هایی مانند وایبر و وی چت جهت مدتی در کشور مرسوم شده است و با فیلتر شدن خبر رسان تلگرام و اینستاگرام انتظار می رفت این شبکه اجتماعی و خبر رسان هم به آینده پیشینیان خود دچار شوند، با برطرف فیلتر آن ها که اتفاقا عده زیادی مخالفت خود را نسبت به این کار اعلام کردند، یکی از بزرگترین تفاوت ها آشکار شد؛ اینکه اگرچه مدیر جمهوری وعده داده دست وزیر ارتباطات روی دکمه فیلترینگ نرود، ولی اگر بنا به مقتضیات وقت و فضای جامعه جهت مدتی این اتفاق افتاده، دائمی نخواهد بود.

کلید روحانی توییتر را باز می‌کند؟

صرف نظر از اینکه وعده های جوان ترین وزیر کابینه جهت تحقق آزادی در اینترنت چه اندازه به بار بنشیند، همین که مانند وزرای پیشین ارتباطات و فناوری اطلاعات، این حوزه را لوکس و صرفا محدود به سرگرمی نمی داند و مانند آنها اعتقاد نیست سرعت های 128 کیلوبیتی جهت مردم کافی هست، جای امیدواری دارد. البته در نهایت همان طور که همواره گفته شده، تصمیم جهت ایجاد فیلترینگ در حوزه اختیارات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیست و کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه که اعضای حقیقی و حقوقی دارد و وزارت ارتباطات هم تنها عضوی از این کارگروه هست، راجع به آن تصمیم می گیرد.

واژه های کلیدی: تلگرام | اینترنت | فیلترینگ | فیلتر شدن | حسن روحانی | اینستاگرام | ریاست جمهوری | شبکه اجتماعی | وزیر ارتباطات | شبکه های اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz