جمعيت زیبایی سرگرمی سرگرمی هزار و یک شب

جمعيت: زیبایی سرگرمی سرگرمی هزار و یک شب عاشقانه ها

گت بلاگز اخبار بین الملل نیکی هیلی «زره پوش» به شرکت ملل می‌رود

سفیر آمریکا در شرکت ملل اعتقاد است نقش او پیشبرد سیاست اول آمریکا نیست، بلکه مایل است جهت دفاع از آمریکا هر روز “زره‌پوش” باشد فقط اینکه نمی‌داند در آن روز قرار

نیکی هیلی «زره پوش» به شرکت ملل می‌رود

نیکی هیلی «زره پوش» به شرکت ملل می رود

عبارات مهم : روسیه

سفیر آمریکا در شرکت ملل اعتقاد است نقش او پیشبرد سیاست اول آمریکا نیست، بلکه مایل است جهت دفاع از آمریکا هر روز “زره پوش” باشد فقط اینکه نمی داند در آن روز قرار است با چه کسی بجنگد.

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا بعد از روی کار آمدن نیکی هیلی را به عنوان سفیر کشورش در شرکت ملل منصوب کرد تا دستور کار متفاوت و نفاق افکنانه را اجرا کند، ولی هیلی همچنین به ترامپ نشان داد که چگونه این نهاد بین المللی در جهت اهداف او خصوصا راجع به کره شمالی خدمت کرده است.

نیکی هیلی «زره پوش» به شرکت ملل می‌رود

شورای امنیت شرکت ملل سال گذشته سه بار به اتفاق آراء تحریم های مشکل را تصویب کرد که پیونگ یانگ جهت ورود به مذاکرات با نشانه از بین بردن برنامه تسلیحات هسته ای تحت فشار قرار بگیرد و این توصیه ای بود که نیکی هیلی در تماس تلفنی ماه ژوئن آن را به اطلاع ترامپ رساند.

نیکی هیلی در مصاحبه ای با رویترز آن روز را تاکید کرد که به ترامپ گفت: “ما نمی توانستیم بدون شرکت ملل به موقعیتی که اکنون با کره شمالی داریم برسیم آیا که این تنها راهی بود که می توانست جامعه بین المللی را در یک جبهه نگه دارد.”

سفیر آمریکا در شرکت ملل اعتقاد است نقش او پیشبرد سیاست اول آمریکا نیست، بلکه مایل است جهت دفاع از آمریکا هر روز “زره‌پوش” باشد فقط اینکه نمی‌داند در آن روز قرار

ایالات متحده و سایر کشورها معتقدند این تحریم ها به سوق دادن کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی به پای میز مذاکره با ترامپ در نشست ماه ژوئن سنگاپور کمک کرد. هیلی گفت ۱۷ ماه بعد از آنکه این پست را به دست گرفت ترامپ از او نظرش را راجع به شرکت ملل جویا شد؛ همچنین بعد از آنکه ایالات متحده نخستین کشوری شد که از شورای حقوق بشر شرکت ملل خارج شد، نظر هیلی را پرسید. هیلی گفت او یک سری از شکایات ها را غیر وارد دانسته بود. ترامپ می گفت: “به صورت غیر قابل باوری دموکراتیک هست؛ پول زیادی هدر می دهد؛ جانبداری علیه اسرائیل دارد؛ گاها علیه ما بوده و خیلی از مسائلی را که نیازمند توجه زیادی هست، نادیده می گیرد.”

یادآوری خاطره هیلی از تماس تلفنی با ترامپ نشان دهنده آن است که چطور او مدیر جمهوری را راهنمایی می کند که از مجامع بین المللی و معاهده هایی که ایالات متحده با گذشت چندین دهه ساخته هست، دوری می کند. زمانی که ترامپ وارد کاخ سفید شد، شرکت ملل را کلوبی از افرادی توصیف کرد که حرف می زنند و اوقات خوشی را می گذرانند.

برخی از دیپلمات ها گفته اند که از نظر آنها این فرماندار سابق کارولینای جنوبی صورت ای با ثبات در سیاست خارجه آمریکا هست. بعضی می گویند هنگامی که ترامپ آنها را سردرگم می کند آنها به سراغ هیلی می روند تا تفسیر حرف های ترامپ را از او بشنوند.

نیکی هیلی «زره پوش» به شرکت ملل می‌رود

هیلی ماه گذشته در جریان سفری به هند گفت: “وظیفه من براق سازی راجع به هر آن چیزی است که دولت انجام می دهد تا جای تردیدی جهت هیچکس باقی نماند. همواره خواستار آن هستم که هیچ نقطه خاکستری باقی نماند؛ باید سیاه و سفید باشد.”

ریچارد گاون، کارشناس شرکت ملل در شورای روابط خارجی اروپایی شغل هیلی را “فروش مواضع ضد شرکت مللی این دولت به مردم” توصیف می کند. او گفت: “این رویکرد سایر دیپلمات ها را می رنجاند.”

سفیر آمریکا در شرکت ملل اعتقاد است نقش او پیشبرد سیاست اول آمریکا نیست، بلکه مایل است جهت دفاع از آمریکا هر روز “زره‌پوش” باشد فقط اینکه نمی‌داند در آن روز قرار

روسیه

موضع هیلی علیه روسیه بسیار سختگیرانه تر از مدیر اوست. او ماه مه توسعه طلبی روسیه در اوکراین را “عصبانی کننده” توصیف کرد و گفت که موضع آمریکا “متزلزل” نخواهد شد. روزها بعد ولی ترامپ از گروه هفت کشور صنعتی برتر دنیا خواست تا روسیه را که بعد از الحاق شبه جزیره کریمه در سال ۲۰۱۴ از این گروه اخراج شده است بود، مجددا بپذیرند.

نیکی هیلی «زره پوش» به شرکت ملل می‌رود

دو هفته پیش از نشست ۱۶ ژوییه ترامپ با ولادیمیر پوتین در هلسینکی، هیلی به رویترز گفت “اساسا آنچه رییس جمهوری می گوید آن است که این که ارتباط و تماس داشته باشیم بهتر از آن است که اصلا ارتباطی نباشد.” ولی بعد از آن، این نشست به کابوسی جهت کاخ سفید تبدیل شد لیکن ترامپ در کنفرانس خبری یکسان در فنلاند جانب پوتین را گرفت که تاکید داشت کشورش در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا مداخله ای نداشت و سپس نتیجه های آژانس های اطلاعاتی کشور خودش را زیر پرسش برد.

این جنجال سیاسی در واشنگتن خبر ترامپ مبنی بر این که روابط این دو قدرت هسته ای دنیا که از وقت جنگ سرد به پایین ترین حد رسیده است باید ارتقاء یابد، غرق کرد. هیلی هنوز در مورد این نشست جنجالی اظهارنظری نکرده است.

همچنین اختلافات بر سر روسیه موجب علنی شدن تنش هایی در رابطه هیلی و دولت ترامپ شده است هست؛ او که ماه آوریل از تصمیم واشنگتن جهت تحریم مسکو بر سر حمایت آن از دولت سوریه خبر داده بود غافلگیر شد آیا که ترامپ تصمیم گرفت این کار را انجام ندهد و ماهیت کلی آن را هم زیر پرسش برد.

هیلی در تصویر العمل به آن گفت: “رییس جمهوری حق دارد. او کاملا حق دارد که نظرش را عوض کند. ترامپ ولی هرگز راجع به این اتفاق با من صحبتی نکرد.”

همتایان هیلی در شرکت ملل او را زنی “خونگرم” ولی “سرسخت” می دانند ولی او خودش را یک “مبارز” می داند. او گفت: “این فکر را نمی کنم که نقش من پیشبرد سیاست اول آمریکا باشد؛ من آن را به عنوان دفاع از آمریکا می بینم لیکن هر روز احساس می کنم باید زره بپوشم. فقط نمی دانم قرار است با چه کسی بجنگم.”

واژه های کلیدی: روسیه | آمریکا | تحریم ها | کره شمالی | دولت ترامپ | دونالد ترامپ | ایالات متحده | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz