جمعيت زیبایی سرگرمی سرگرمی هزار و یک شب

جمعيت: زیبایی سرگرمی سرگرمی هزار و یک شب عاشقانه ها

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی امام بود به احمدی‌نژاد می‌گفت برو سرجایت بنشین ، روایت پزشکیان از رایزنی‌ها جهت برطرف حصر

جمهوریت نوشت: نائب مدیر مجلس: گویا کمیته پیگیری برطرف حصر در مجلس ، با رییس قوه قضاییه صحبت کرده اند و با آقای شمخانی هم جلسه ای داشته و مشورت هایی کرده اند.

امام بود به احمدی‌نژاد می‌گفت برو سرجایت بنشین ، روایت پزشکیان از رایزنی‌ها جهت برطرف حصر

روایت پزشکیان از مشورت ها جهت برطرف حصر/امام بود به احمدی نژاد می گفت برو سرجایت بنشین

عبارات مهم : لجبازی

ما کاری کردیم که دراویش به آستانه جنبش رسیدند

جمهوریت نوشت: نائب مدیر مجلس: گویا کمیته پیگیری برطرف حصر در مجلس ، با رییس قوه قضاییه صحبت کرده اند و با آقای شمخانی هم جلسه ای داشته و مشورت هایی کرده اند.

مسعود پزشکیان ، نایب رییس مجلس شورای اسلامی و وزیر بهداست دولت اصلاحات در مصاحبه ای به مسئله برطرف حصر اشاره کرد و در ادامه از پشت پرده های استیضاح ها و تحقیق و تفحص های مجلس گفت. پزشکیان همچنین به مسائلی مانند دختران خیابان انقلاب و خیابان پاسداران اشاره کرد و آن را نوعی لجبازی دانست.

امام بود به احمدی‌نژاد می‌گفت برو سرجایت بنشین ، روایت پزشکیان از رایزنی‌ها جهت برطرف حصر

آنچه در ادامه می خوانید خلاصه ای از این مصاحبه است:

موضوع حصر استخوان لای زخم شده است و باید تمام شود

جمهوریت نوشت: نائب مدیر مجلس: گویا کمیته پیگیری برطرف حصر در مجلس ، با رییس قوه قضاییه صحبت کرده اند و با آقای شمخانی هم جلسه ای داشته و مشورت هایی کرده اند.

پزشکیان راجع به عنوان حصر و اخباری در این خصوص مبنی بر گشایش در این امر گفت : گویا کمیته پیگیری این عنوان در مجلس ، با رییس قوه قضاییه صحبت کرده اند و با آقای شمخانی هم جلسه ای داشته و مشورت هایی کرده اند.

وی در خصوص این عنوان ادامه داد: جهت ادامه کار ، هیچ راهی جز زیاد کردن انسجام داخلی نداریم، یعنی اگر این استخوان لای زخم بماند در شرایطی که تحریم ها و تهدیدها هر روز در حال سخت تر شدن است و اوضاع جامعه و مباحث اقتصادی و کار نیز با مشکلاتی رو به رو است ، اختلافی به این شکل قابل ادامه دادن نیست.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد : اگر به خاطر اشتباه یا انحرافی که ما تصور می کنیم در آن بازه زمانی رخ داده، این زخم را باز نگه داریم این ترساندن ملی رو به روز بدتر می شود ، بر اساس تجربه تاریخی که قابل مشاهده، کشورهایی که در آن تفرقه بوده ، هرگز به جایی نرسیده اند.

امام بود به احمدی‌نژاد می‌گفت برو سرجایت بنشین ، روایت پزشکیان از رایزنی‌ها جهت برطرف حصر

وزیر دولت اصلاحات خاطر نشان کرد: اعتقاد دارم حضرت علی (ع) ، 25 سال سکوت کرد و امام حسن(ع) صلح کرد تا اسلام بماند بنابراین باید این الگوی رفتاری را مدنظر قرار دهیم.

اگر امام (ره) بود از ابتدا به احمدی نژاد می گفت از تو رییس جمهور در نمی آید

وی در پاسخ به این ادعای بعضی جریان های سیاسی مبنی بر این که اگر پرسشها سال 88 در وقت حضرت امام (ره) رخ می داد ، ایشان دستور به اعدام دو نامزد معترض می داد ، گفت : من تصور می کنم که اگر مباحث انتخاباتی سال 88 در وقت حضرت امام مطرح می شد ، ایشان از اساس اجازه شکل گیری چنین فضایی را نمی دادند، از آن فراتر ، اگر حرف هایی که آقای احمدی نژاد در همان دور نخست تبلیغات انتخاباتی در سال 84 زد ، در وقت حضرت امام (ره) می زد ، امام در همان وقت می گفت این فرد نباید وارد عرصه شود.

جمهوریت نوشت: نائب مدیر مجلس: گویا کمیته پیگیری برطرف حصر در مجلس ، با رییس قوه قضاییه صحبت کرده اند و با آقای شمخانی هم جلسه ای داشته و مشورت هایی کرده اند.

پزشکیان تاکید کرد: اگر امام (ره) بود از ابتدا به احمدی نژاد می گفت از تو رییس جمهور در نمی آید و برو سر جایت بنشین.

پزشکیان در بازخوانی رفتارهای احمدی نژاد تصریح کرد : این فرد بدترین تهمت ها را به آیت الله هاشمی رفسنجانی زد که تا آخر عمر رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام بود، سکوت بعضی مردها برابر احمدی نژاد در ارتباط با آقای هاشمی رفتاری متناقض هست، آیا که اگر ادعاهای احمدی نژاد راجع به هاشمی درست نبود ، آیا جلوی حرف هایش را نگرفتند ، اگر بود آیا اجازه دادند هاشمی رییس مرکز تشخیص مصلحت نظام بماند.

امام بود به احمدی‌نژاد می‌گفت برو سرجایت بنشین ، روایت پزشکیان از رایزنی‌ها جهت برطرف حصر

بنی صدر هرگز مثل احمدی نژاد نبود و نظام را زیر پرسش نمی برد

پزشکیان با رد تشبیه رفتارهای احمدی نژاد به بنی صدر گفت : بنی صدر هرگز بی احترامی نمی کرد و نظام را زیر پرسش نمی برد.

خاتمی سرمایه اجتماعی است / ریشه بعضی رفتارهای مردم در ارتباط با خاتمی لجبازی با کل سیستم است

پزشکیان با بیان این که باید دید راجع به هر فرد مردم چه قضاوتی می کنند گفت: علت این که درست یا غلط هستیم این است که مردم راجع به ما چه می گویند .

وی با اشاره به این عنوان تصریح کرد : رفتاری که مردم در قبال آقای خاتمی در دو انتخابات اخیر از خود نشان دادند یکی ناشی از این است که به هر حال ایشان سرمایه اجتماعی این کشور هستند و بخشی نیز از سر لجبازی مردم با رفتاری بود که با خاتمی شده است بود.

موضوع دختران خیابان انقلاب نوعی لجبازی اجتماعی است

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این که بعضی رفتارهای مردم ناشی از ناراحتی هایی است که از سیستم دارند و لجبازی می کنند، گفت : من تصور می کنم در بسیاری از برهه های زمانی بعضا مردم به جای تصمیم گیری بر اساس استدلال و توازن بر اساس لجبازی واکنش‌ها می کنند.

وی ادامه داد : مثل عنوان حجاب و مباحثی که اخیرا پیش امده هست، به نظر من این رفتارها زیاد لجبازی هست، از ابتدای انقلاب در حال تلاش هستیم تا حجاب را نهادینه کنیم در حالی که ابتدای انقلاب و بعد سال های بعد اوضاع خیلی بهتر از الان بود.

چرا به شیوه ای واکنش‌ها کردیم که به درگیری با دروایش منجر شود

پزشکیان با بیان این که باید از مسیرهایی که منجر به درگیری می شود دوری کرد، گفت: ما کاری کردیم که دراویش به آستانه جنبش رسیدند ، در ضمن اینکه در آن ماجرا کاری وحشیانه، غیر اصولی و غیرانسانی انجام شد و پلیس در برابر این وحشیگری خویشتنداری کرد ولی به زمینه هایی که دراویش را به آنجا کشاند دقت نمی کنیم و حالا مجبور هستیم عده ای را به خاطر واکنش‌ها غیرانسانی که کرده اند قصاص کنیم ولی آیا نمی شد کاری کنیم که این رفتارها از جانب دراویش بروز نکند و کار به اینجا نرسد ؟!

اگر هر لحظه بخواهیم در هر مسئله ای از ترساندن و مسائلی مثل جاسوسی بترسیم راه به جایی نمی بریم

نایب رییس مجلس با بیان این که به معنای کار کارشناسی احترام نمی گذاریم، تصریح کرد: در تمامی زمینه های دیگر نیز با مشکلاتی از این دست رو به رو هستیم، ما پول خود را هدر دادیم و ساختمان درست کردیم در شرایطی که به 120 نیرو نیاز داریم یک هزار نیرو تربیت می کنیم.

وی تاکید کرد: جهت توپ بازی کردن کی روش را از آن سر دنیا آورده اند چون قبول دارند کار کارشناسی نیاز است بعد آیا نمی خواهیم قبول کنیم جهت پرسشها دیگر هم باید کارشناس از جای دیگر بیاوریم ولی ما حتی فرزند های نخبه خودمان را که از کشور عزیزمان ایران می روند را هم از دست می دهیم و از اساس کارشناسان واقعی خودمان را هم تحویل نمی گیریم.

پزشکیان در این خصوص ادامه داد : آیت الله شاهرودی جهت بیماری خود به خارج از کشور رفت و تصور این بود که آنجا کارشناسی بهتری در خصوص درمان وجود دارد و باید این را بپذیریم که کارشناسی موضعی جدا از لجبازی های سیاسی است.

وی تاکید کرد : اگر هر لحظه بخواهیم در هر مسئله ای از ترساندن و مسائلی مثل جاسوسی بترسیم راه به جایی نمی بریم، اگر بخواهیم بگوییم هر کارشناسی از بیرون این مرزها جهت جاسوسی می آید باید اوضاع فعلی مان را قبول کنیم.

رییس یک دانشگاه را مطابق نظر مجلس هفتم عوض کردن ندادم ، آن ها هم رفتند از واردات آمبولانس تحقیق و تفحص کردند!

پزشکیان با اشاره به پرونده تحقیق و تفحص مجلس هفتم از واردات آمبولانس گفت : در موردی دیگر تحقیق و تفحص از واردات آمبولانس به راه انداختند، آن هم در شرایطی که تا پیش از آن وانت مزدا را به عنوان آمبولانس استفاده می کردند ، زمانی که ما اقدام به وارد کردن آمبولانس استاندارد کردیم، صداها بلند شد که در این میان عده ای سود کلان بردند و دزدی شده است و با این بهانه ها تحقیق و تفحص راه انداختند.

وی راجع به پشت پرده این عنوان گفت : به من گفته بودند یک رییس دانشگاه را برکنار کنم و دیگری را منصوب کنم و من توجه نکردم چون علت مستدل و منطقی جهت این جابجایی نمی دیدم، همان افراد که در خواست این جابجایی را داشتند ، تحقیق و تفحص از آمبولانس ها را امضا کردند و بعضا دنبال استیضاح من رفتند.

پزشکیان تصریح کرد: این که در هر موضوعی همه را متهم کنیم و بعد اتهام را هم نتوانیم اثبات کنیم خود اشاعه فحشاء هست. حتی اگر بدانید جرمی اتفاق افتاده ولی در دادگاه ثابت نشود باز هم حق افشا ان را نداریم.

هاشمی وزیر نباشد ده برابر و صد برابر درآمد دارد

پزشکیان با انتقاد از تدوین سیستم پرداخت حقوق و پاداش گفت : وزیرشدن در این کشور آش دهن سوزی نیست آن هم در شرایطی که هیات علمی از وزیر درآمد بیشتری داشته باشد الان خود دکتر هاشمی وزیر نباشد ده برابر و صد برابر پول در می آورد.

وی ادامه داد : در کشورمان کاری کردیم که از یک استاد که تازه در دانشگاه مشغول به کار شده است است از یک رییس دانشگاه درآمد بیشتری کسب می کند دیگر در این جایگاه ها و امتیازدهی ها انگیزه ای نمی ماند.

صفدر حسینی قربانی یک هیاهو شد

پزشکیان در خصوص عنوان حقوق های نجومی تاکید کرد : ماجرای صفدر حسینی یک هویی بود که راه افتاد و او را قربانی کردند و بعد نتوانستند ثابت کنند که تخلف شده است هست، البته اکثر درآمدهای نجومی در چهارچوب های قوانین اشتباهی است که خود ما پایه گذاری کرده ایم پرداخت می شود.

وی افزود: بعضی پزشکان بر اساس مقررات می توانند 300 میلیون تومان در آمد داشته باشند حالا تازه سقف گذاشته اند که 80 میلیون تومان باشد ، بر اساس قرارداد های بیمه تکمیلی ، من دکتر به آسانی در ماه 500 میلیون تومان کاسب هستم قوه قضاییه و دولت و مجلس هم قرارداد دارد.

بیشتر استیضاح ها در کشور ما پشت پرده دارد

نایب رییس مجلس در خصوص استیضاح وزرا در مجلس گفت : هرگز استیضاح هیچ وزیری را در طی سال هایی که در مجلس بودن امضا نکردم آیا که این شیوه استیضاح وزرا را بافایده نمی دانم.

وی ادامه داد: وزیر بر اساس امکاناتی که در اختیار دارد و دستوری که از بالاتر می گیرد مدیریت می کند بنابراین استیضاح وی چندان کار منطقی نیست علاوه بر این که در بسیاری از استیضاح ها پشت پرده هایی نیز راجع به فشار به وزیر و یا تسویه حساب با وی وجود دارد.

پزشکیان همچنین تصریح کرد: البته در استیضاح شیخ الاسلامی موافق استیضاح صحبت کردم ولی محتوای صحبتم که هنوز هم موجود است انتقاد از احمدی نژاد بود آیا که تصور می کنم در جریان آن استیضاح شیخ الاسلامی قربانی احمدی نژاد شد .

وزیر دولت اصلاحات تصریح کرد : در بسیاری از موارد خود ما نمایندگان در انتصاب مدیرکل و کارشناس دخالت می کنیم و به این شکل مدیریت یک مجموعه را فلج می کنیم و بعضا کسانی استیضاح وزراء را پیگیری می کنند که وزیر به حرف آن ها در عزل و راه اندازی ها گوش نداده است در حالی که ما باید اجرای قانون را از وزیر بخواهیم و باید در خصوص علت عدم اجرای قانون از او پرسش کنیم.

بخشی از مسئله موسسات اعتباری از خود مجلس شروع شده است است

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح پرسش از رییس جمهور راجع به اوضاع نابسامان موسسات مالی و اعتباری گفت : مجلس مجوز راه اندازی موسسات اعتباری را به نحوی در قانون داد بعد خود مجلس نیز در اوضاع فعلی مقصر است .

واژه های کلیدی: لجبازی | استیضاح | احمدی نژاد | هاشمی رفسنجانی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz